Aktuāli

Dzīve energoefektīvā privātmājā - ceļš uz finansiālo neatkarību

Dzīve energoefektīvā privātmājā - ceļš uz finansiālo neatkarību

Globālās pārmaiņas enerģētikas jomā straujā tempā veicina preču un pakalpojumu sadārdzināšanos teju ikvienā dzīves jomā. Nekustamā īpašuma nozarē šīs pārmaiņas būtiski veicinājušas interesi par energoefektīviem mājokļiem un īpašumu pircēji arvien vairāk iedziļinās tajā, kādus ieguvumus energoefektivitāte sniedz ilgtermiņā. Tā ir ne tikai iespēja maksāt mazāk par elektrību un apkuri šobrīd, bet arī būtisks īpašuma vērtību paaugstinošs faktors priekšdienām, jo īpašumus ar zemu energoefektivitāti nākotnē realizēt tirgū būs ļoti sarežģīti.

 

Dzīvojot privātmājā, šobrīd viena no lielākajām priekšrocībām ir priviliģēta iespēja pašam būt noteicējam par to, kad pieslēgt apkuri, kādu temperatūru uzturēt iekštelpās, kādu siltā ūdens temperatūru uzstādīt un kontrolēt citas nianses, tādejādi optimizējot mājokļa uzturēšanas izmaksas.

Tā, piemēram, ciematā “Ziedlejas“ Carnikavā iegādei pieejamās mājas atbilst gandrīz nulles enerģijas patēriņa klasei. Mājā ir uzstādīta A klases santehnika, energoefektīvi logi, apkures sistēmu ir iespējams vadīt attālināti, kas dod iespēju būtiski samazināt ikmēneša komunālo pakalpojumu rēķinu. Pastāv iespēja ēkai uzstādīt arī saules paneļus, tādejādi teju minimizējot elektrības rēķinus.

Dzīvojot "Nordic Villages" ciematos Carnikavā, Ādažos un Salaspilī, ir iespēja ietaupīt arī uz apsaimniekošanas maksu un nav jāveic maksājumi uzkrājumu fondā, kas ir obligāts ikmēneša dzīvokļu īpašnieku pienākums. Šajos ciematos šādi maksājumi nav jāveic, jo ciematu ielas apsaimnieko attiecīgās pašvaldības. Tāpat dzīve privātmājā sniedz arī pavisam praktiskas priekšrocības, piemēram, ir visas iespējas pašam izaudzēt savus dārza labumus, tādejādi samazinot savus pārtikas budžeta tēriņus.

Krista Grīntāle, Nordic Villages mārketinga vadītāja: “Pēdējā laikā esam novērojuši, ka zemes pircēji mūsu ciematos izteikti dalās divās grupās. Viena daļa ir tādi, kas plāno būvēt māju paši, tai skaitā būvēt uzreiz pēc zemes iegādes vai vēlāk. Otra daļa iegādājas īpašumu kā investīciju objektu, tādējādi pasargājot savus uzkrājumus pret inflāciju un rēķinoties ar īpašuma vērtības pieaugumu nākotnē. Tā, piemēram piemēram mūsu ciematā “Dailas“ Ādažos pēdējā pusotra gada laikā zemes īpašumu cenas ir pieaugušas 33%. Fakts ir, ka privātapbūves zemes īpašumu piedāvājums Pierīgā ar katru gadu samazinās arvien straujāk un arī tas veicina īpašuma cenu pieaugumu. "Nordic Villages" ciematos Pierīgā, kur visi zemesgabali ir ar nodrošinātām komunikācijām, sastopamies ar situāciju, ka uz vienu un to pašu zemesgabalu vienlaikus ir pat vairāki pretendenti. Tāpēc, ja kāds zemesgabals tiešām patīk, ieteiktu ar tā iegādi nekavēties.“

Tuvākajā laikā ar Jums sazināsimies!

Piesakies apmeklējumam

Lūdzam aizpildīt visus laukus, lai pieteiktos apmeklējumam.

Oksana Dmitrijeva

Pārdošanas speciāliste
+371 28660033
Ķelnes iela 1,
Rīga, LV 1014
Lūdzu, aizpildiet visus laukus
Lūdzu, aizpildiet visus laukus
Lūdzu, aizpildiet visus laukus
Lūdzu, aizpildiet visus laukus